Get Adobe Flash player

Kontakt

Stowarzyszenie SOS-WZW
ul. Przestrzenna 67
42-280 Częstochowa
e-mail: soswzw@interia.pl

Zapraszamy:
- poniedziałki w godz. 10:00-12:00

Miesięczne Archiwa: Styczeń 2016

W związku z naszą współpracą ze Stowarzyszeniem Senior Tur w Częstochowie, przedstawiamy poniżej ofertę dotyczącą wypoczynku organizowaną przez Stowarzyszenie Senior Tur.

„W załączeniu przesyłam program wyjazdu w ciepłe regiony tuż pod Olimp. Jest to kolejna wyprawa naszych seniorów w ten teren. W ubiegłym roku skorzystało z wypoczynku na Riwierze Olimpijskiej 110 Seniorów. Wszystko o tej akcji jest w naszej witrynie www.seniortur.za.pl zapraszamy do naszych foto galerii.

Z poważaniem,
Zarząd Stowarzyszenia

Grecja-2016

W dniu 14.12.2015 w siedzibie Stowarzyszenia SOS-WZW w Częstochowie odbyła się Wigilia. Uczestniczyło w niej Członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni Goście.

Z poważaniem,
Zarząd Stowarzyszenia

wigilia-SAM_4724 wigilia-SAM_4725
wigilia-SAM_4749
wigilia-SAM_4707

W dniach 27-29 listopada 2015 roku w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu pod Krakowem, odbył się doroczny Zjazd Koalicji Hepatologicznej pod przewodnictwem Lidera Koalicji Fundacji „Gwiazda Nadziei” z Katowic na czele z Prezesem Fundacji Panią Barbarą Pepke. W konferencji udział wzięli przedstawiciele organizacji stanowiących Koalicję tj. Fundacja „Liver” z Krakowa, Fundacja „Transplantacja O.K !” z Warszawy, Stowarzyszenie „Życie po Przeszczepie” ze Szczecina, oraz nasze Stowarzyszenie „SOS – WZW” z Częstochowy w osobie Prezesa – Tomasza Palucha. W trakcie obrad jako pierwszy punkt wypracowano plan pracy na rok następny oraz tezy do wystąpienia Koalicji Hepatologicznej do Ministra Zdrowia i Przewodniczącego Podkomisji Zdrowia Publicznego Sejmu RP, w związku ze zmianą Rządu i kolejnej kadencji Sejmu i Senatu RP. W dniu następnym odbyło się spotkanie z Panem Sebastianem Gawlikiem twórcą i prowadzącym stronę-bloga www.hcvtoniewyrok.com. Popieramy takie inicjatywy, zapraszamy do zaglądania na tę stronę internetową i pisania własnych komentarzy na aktualne tematy związane z HCV. Kolejny punkt Konferencji to spotkanie z Panem Redaktorem Krzysztofem Bąk, który przekazał nam sporo informacji na temat relacji i technik udzielania wywiadów do prasy, radia i telewizji. Bardzo ciekawym punktem Zjazdu była informacja Pani Doktor Barbary Baki-Ćwierz z Wojewódzkiego Centrum Diagnostyki i Terapii Wirusowych Zapaleń Wątroby i Hepatologii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II na temat aktualnych terapiach HCV ze szczegółowym omówieniem terapii bezinterferonowej. W czasie wolnym udostępniono Nam wejście do Sal wystawowych Opactwa, przy udziale przewodnika O. Jana Pawła oprowadzono Nas po miejscach i salach poza częścią klauzurową Opactwa z przekazaniem historii Zakonu Benedyktynów i ich pobytu w Polsce. Opat Zakonu wydał na Naszą cześć kolację z przysmakami kuchni przyklasztornej i przy toaście z miodem pitnym. Dla zainteresowanych był udział w nieszporach połączonych ze śpiewami gregoriańskimi zakonników, a dla Panów wspólne posiłki z bracią zakonną w refektarzu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

030-tyniec

022-tyniec

004-tyniec

Partnerem wydarzenia była firma MSDcmsd-tyniec